Lokaty strukturyzowane plusy i minusy - Twojagotowka Blog - Twojagotowka.com.pl-Promujemy ekonomiczny styl życia

Przejdź do treści

Menu główne:

Lokaty strukturyzowane plusy i minusy

Opublikowany przez w inwestycje ·
Tags: lokatyporównanieinwestycjeochronaka

fot.pixabay.com

Zanim dokonamy porównania zalet i wad niniejszego produktu bankowego, warto odpowiedzieć sobie czym jest lokata strukturyzowana.Otóż posiłkując się powszechnym opisem, warto stwierdzić że lokata strukturyzowana, to produkt którego nadrzędnym celem jest ochrona kapitału, i potencjalna szansa na większy zysk niż w przypadku klasycznej lokaty.

Część bezpieczna lokaty inwestowana jest w obligacje skarbowe, o zbliżonym terminie zapadalności do trwania lokaty. Odsetki z papierów dłużnych będą więc pewne. Część inwestycyjna jest natomiast przeznaczona na zakup opcji, które mają przynieść zysk.Jednak muszą zostać spełnione pewne warunki zawarte w umowie której dotyczy temat lokaty.Często prezentowany produkt, opiera się o wyniki giełdowe np by osiągnąć zysk i zarobic na lokacie, poziom indeksu giełdowego musi przekroczyć określony w umowie poziom.

Jeśli nie zostanie spełniony warunek, to nie otrzymujemy żadnych profitów.Jeśli jednak uda nam się, to możemy zyskać nawet powyżej 5 procent.Okres trwania lokaty jest na ogół dłuższy, niż w przypadku innych klasycznych jej form.Może wynosić nawet kilka lat.

Jeśli chcemy zrezygnować z niniejszego instrumentu przed okresem zapadalności czyli przed zakończeniem trwania inwestycji to musimy się liczyć z kosztami które dadzą nam po kieszeni.Dlatego warto się zastanowić nad wyborem lokat strukturyzowanych.Podsumowując najważniejsze zalety i wady to:

Zalety
  • szansa na większy zysk
  • ochrona kapitału
  • duża gama ofert inwestycyjnych pod względem branż

Wady
  • brak gwarancji osiągnięcia zysku
  • brak ochrony przed inflacją
  • koszty przy przedteminowej likwidacji lokaty
  • długi okres zamrożenia kapitałuBrak komentarzy

Copyright 2018. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego