Programy wspomagające kontrolę nad budżetem domowym i oszczędnościami. - Twojagotowka Blog - Twojagotowka.com.pl-Promujemy ekonomiczny styl życia

Przejdź do treści

Menu główne:

Programy wspomagające kontrolę nad budżetem domowym i oszczędnościami.

Opublikowany przez w oszczędności ·
Tags: programykontrolabudżetuoszczędzanie


Pewnie dla wielu, podstawowym narzędziem odpowiadającym za kontrolę nad domowymi finansami i oszczędnościami będzie własna silna wola, ale z własnej autopsji dochodzę do wniosku, że możliwość rejestrowania własnych wydatków i oszczędności przy pomocy dostępnych na szeroką skalę programów daje wiele.Uczy nas systematyczności, obrazuje nasze postępy, i przede wszystkim jest skuteczna.Na rynku pojawiło się całe mnóstwo aplikacji, jedne wyróżniają się bardziej zaawansowaną grafiką, drugie mają więcej opcji dlatego postaram się państwu przedstawić chociaż pokrótce zalety i wady poszczególnych programów.

1.AceMoney Lite POBIERZ

Program służy do prowadzenia domowej rachunkowości. Zapiszemy w nim wszystkie nasze wydatki i przychody (przelewy bankowe, pensje, opłaty za rachunki, zakupy, oraz inwestycje). Dzięki wprowadzanym danych otrzymamy miesięczne analizy dzięki przeróżnym raportom. W AceMoney Lite mamy do wyboru wiele wersji językowych w tym również polski

2.Twoj Budżet POBIERZ

DBBD Twój Budżet program do kontroli, oraz analizy stanu finansów osobistych. Program przedstawia nam operacje na wykresach: m.in stanu kont, operacji z kont i kategorii, oraz cząstkowych procentowych: operacji z kont, kategorii. Dotyczą one zarówno wydatków jak i zarobków. Wykresy można budować w wielu konfiguracjach czasowych i w porównaniu do innych wykresów. Operacje oraz notatki można zaplanować oraz zapisać w kalendarzu. Poprzez wpisy do kalendarza można także zaplanować poszczególne operacje, są one uwzględniane w wykresach analizy.

3.Bank 2.00 POBIERZ

Bank pozwala wielu użytkownikom na zapisywanie wszelkich wydatków, przychodów oraz pożyczek. Profile poszczególnych użytkowników można w prosty sposób zarówno importować jak i eksportować. Łatwo także zmienimy im nazwę, hasło oraz skasujemy go. Aplikacja pozwala przeglądać, modyfikować i usuwać dochody, wydatki oraz pożyczki z wszystkich miesięcy. Można także przeglądać bilans z wybranego miesiąca lub ze wszystkich razem (co pokazuje nam stan naszego portfela).Obsługa pożyczek jest bardzo kompleksowa. Możliwe jest ustawianie odsetek z pożyczki i odsetek karnych, gdy minie ustawiony czas oddania. Opcje umożliwiają także szczegółowe filtrowanie komunikatów.

4.HomeBank 5.0.0 POBIERZ

HomeBank to darmowe oprogramowanie, dzięki któremu możemy zarządzać swoimi funduszami, kontrolować wszystkie wpływy i wydatki. Główną koncepcją twórców było utworzenie lekkiej i jak najprostszej w użyciu aplikacji.

Program dostarczy nam wielu danych, które pozwolą dokładnie przeanalizować historię naszych pieniędzy. Potrafi on przedstawić poszczególne zmiany naszego salda w tabelce lub wyświetlając czytelne wykresy. Każde zlecenie jakie dodajemy do programu, możemy dowolnie nazwać oraz dodać do wybranej grupy zleceń, dzięki czemu mamy możliwość dokładnego kontrolowania ile pieniędzy wydajemy np. na opłatę rachunków czy na artykuły spożywcze. Wszystko to powoduje, że mamy pełną kontrolę nad naszym portfelem i możemy dowiedzieć się na co wydajemy za duże kwoty i na czym moglibyśmy jeszcze zaoszczędzić.

5.Finanse domowe 1.0.0.3826 POBIERZ

Aplikacja pozwala na nadzorowanie wydatków, przychodów, oszczędności oraz lokat dla wszystkich lub wybranych osób, które przynależą do gospodarstwa domowego. Dla każdej z wydanych, otrzymanych lub zaoszczędzonych kwot, przy pomocy obszernego zbioru kategorii, można zdefiniować: cel i źródło naszej wpłaty, tytuł przychodu oraz typ zasobów do których on trafia, datę i godzinę transakcji, osobę za nią odpowiedzialną, a także rodzaj oraz stan oszczędności na dany dzień. Użytkownik stworzy nowe transakcje wraz z ich właściwościami lub zmodyfikuje te z nich, które już istnieją w bazie danych programu. Dostępne są opcje planowania wydatków i zleceń stałych (wykonywanych według harmonogramu), tworzenia ograniczeń wydatków, przelewania oszczędności pomiędzy różnymi źródłami, można także skorzystać z funkcji realizacji budżetu, która uwzględnia ograniczenia w rozporządzaniu finansami. Program prezentuje dane w postaci tabelarycznej i np. wyświetla wszystkie wydatki oraz przychody lub filtruje je pod względem miesięcy, bieżącego dnia, kategorii, a także kategorii oszczędności.

Aplikacja przeprowadza analizę finansową zysków, strat oraz oszczędności gospodarstwa domowego, po czym udostępnia jej wyniki w postaci raportów oraz wykresów. Wyniki dotyczą m.in. sum kwot transakcji, ilości rekordów w tabelach, średnich kwot transakcji, ogólnego porównania wydatków i przychodów, a także wskaźnika poziomu oszczędzania. Możliwa jest również analiza cząstkowa, uwzględniająca różne parametry, np. wydatki od najmniejszego do największego, ilość przychodów na dzień tygodnia, rozkład oszczędności w procentach. Zestaw narzędzi dostępnych w programie pozwala na ustalenie wpływu inflacji na oszczędności, skorzystanie z przelicznika walut, zapoznanie się z ich kursami, użycie różnych kalkulatorów (standardowy, systematycznego oszczędzania, kalkulator zysków z lokaty), zaplanowanie płatności oraz zdefiniowanie ograniczeń wydatków. W zakładce Zestawienia znajdziemy odnośniki do witryn z zestawieniami najlepszych kont osobistych i oszczędnościowych, lokat bankowych, kredytów gotówkowych itd. Możliwe jest przeglądanie historii transakcji. Program pozwala również na eksportowanie tabel do plików XLS, CSV, HTML, DOC i TXT oraz import danych z plików CSV (uwzględniając dane dla zestawień operacji z konta bankowego).

Interfejs graficzny aplikacji jest nowoczesny i przyjemny dla oka. Obsługa programu nie powinna stanowić problemu nawet dla mało zaawansowanych użytkowników, jednak opanowanie tak szerokiego zestawu funkcji będzie wymagało poświęcenia pewnej ilości czasu. Szczegółowa instrukcja obsługi Finansów domowych jest dostępna w witrynie twórcy programu.

Opisane powyżej programy cieszą się największym zainteresowaniem internautów.Mam nadzieję że przydadzą się państwu przy planowaniu oszczędności.Brak komentarzy

Copyright 2018. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego