Czy organizacja komunii musi być droga? - Twojagotowka Blog - Twojagotowka.com.pl-Promujemy ekonomiczny styl życia

Przejdź do treści

Menu główne:

Czy organizacja komunii musi być droga?

Opublikowany przez w ekonomia na co dzień ·
Tags: komuniaorganizacjakoszty

fot.freepik.com

Niestety żyjemy w czasach gdzie polityka zastaw się a postaw się stawiana jest za wzór.Minęły czasy gdy najważniejszym aspektem był sakrament, a cała otoczka schodziła na plan dalszy.Dzisiaj organizacja komunii przypomina nielada przedsięwzięcie w które zaangażowana jest cała rodzina, a i koszty organizacji uroczystości komunijnej do niskich nie należą.

Wielu ludzi bierze na tą okazję kredyt.Jak podaje portal polki.pl Obiad komunijny,dla jednej osoby to średnio nie mniej niż 100 -150 zł, garnitur wraz butami to koszt około 350 - 500zł.W przypadku dziewczynki musimy dołożyć drugie tyle. Jeśli dzieci nie idą do Pierwszej Komunii Świętej w strojach liturgicznych, czyli tzw. albach (ok. 150 zł), sam strój wraz z dodatkami to średnio nie mniej niż 500 zł. W tym przypadku górna granica kosztów komunijnego ubrania może osiągać cenę porównywalną z sukniami ślubnymi. Dodatkowo ostatnio modne jest czesanie dziecka u fryzjera (100-200 zł), a nawet makijaż lub manicure dla dziewczynki (50-100 zł).

Do kosztów przygotowania należy również dodać wiele mniejszych wydatków. Są to m.in. dewocjonalia: książeczka, świeca, różaniec i złoty medalik z łańcuszkiem, a także koszty związane z odprawieniem mszy, takie jak złożenie się na dekorację kościoła, odpowiednią oprawę muzyczną czy kamerzystę.

Patrząc na powyższe wydatki  lista wydaje się długa, jednak jest kilka sposobów by obniżyć koszty organizacji całej uroczystości.Można zrezygnować z organizacji obiadu w restauracji, i zorganizować go w swoich czterech kątach.Jeśli nie lubimy gotować ,to dobrym rozwiązaniem może być firma oferująca catering, koszty będą o wiele niższe niż w przypadku lokalu. Również garnitur mozna kupić taniej, wystarczy poszperać w internecie a napewno znajdziemy sklepy oferujące tańsze a jakościowo bardzo dobre odzienie.

Fryzjer też może kosztować mniej jesli dobrze poszukamy, a makijaż dla naszego dziecka to lekka przesada.Można zrezygnować z kamerzysty  lub fotografa, i samemu robić zdjęcia swojego milusińskiego, lub poprosić krewnego posiadającego dobry aparat fotograficzny o zrobienie kilku zdjęć.

Pozwoli to zaoszczędzić minimum kilkaset złotych.Stąd jeśli chcemy zorganizować naszemu dziecku komunię i nie przepłacać, musimy uzbroić się w najważniejsze narzędzie całego wydarzenia.Zdrowy rozsądek, dzięki niemu nie przedrożymy nie będziemy musieli zadłużać się w banku, a nasze dzieci bedą wspominać Komunię Świętą jako wspaniałą rodzinną uroczystość.Brak komentarzy

Copyright 2018. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego